Kołnierz dla psa - kiedy będzie pomocny?

2020-07-21

 Czy kołnierz dla psa to konieczność?

Kołnierz dla psa jest zwany także kołnierzem poza zabiegowym, pooperacyjnym czy też ochronnych. Chroni on naszego psa przed ingerencją w ranę. Tym samym przyspieszamy proces samego gojenia się ran. Czy jednak na pewno?

Trudne chwile

Wiemy doskonale, że psy są niezwykle pomysłowe. Wie o tym każdy właściciel. Ich zdolność wylizywania ran, odklejania plastrów czy też bandaży jest wprost proporcjonalna do samego czasu, który poświęciliśmy na umieszczenie tego opatrunku. Właśnie, aby temu zapobiec jest właśnie kołnierz dla psa https://lines.com.pl/produkt/kolnierz-ochronny-zatrzaskowy-z-gumka-comfort/.

Kołnierz dla psa, który jest umieszczany na jego szyi chroni rany występujące na:

- tułowiu bądź łapach przed wylizywaniem ich,

- głowie lub w jej okolicach przed drapaniem się.

Tyle jeśli chodzi o samą teorię. Niestety kołnierz dla psa ma także kilka wad. Na pewno działa niczym antena. Wzmacnia sam odbiór dźwiękowych bodźców. Co więcej utrudnia picie oraz jedzenie, które ląduje często obok miski zamiast w jego żołądku. Musimy także wiedzieć, że psy energiczne są zwiastunem konieczności wykonania porządków generalnych w domu.

Nie obawiajmy się. Weterynarz na pewno wie co robi i wie doskonale co do naszego psiaka jest najlepsze. Musimy się dostosować do zaleceń, a na pewno musimy jakoś przetrwać ten trudny okres. Trwa on między osiem, a dziesięć dni. Czego się nie robi dla zdrowia i bezpieczeństwa naszego pieska. Jesteśmy w stanie się poświęcić. Musimy to przetrwać. Nie ma innej możliwości. Już wkrótce nasz piesek dojdzie do pełnej sprawności.