Rodzaje i formy reklamy internetowej

2020-11-02

Jedna z najbardziej popularnych i skutecznych form reklamy występuje w wyszukiwarce Google. Można podzielić ją na płatne linki sponsorowane oraz bezpłatne, za które odpowiada pozycjonowanie stron internetowych.

Otóż, reklama internetowa http://pl.seeyouup.com/ to strategia marketingowa, która polega na wykorzystaniu Internetu do pozyskiwania ruchu na stronie internetowej oraz do wyświetlania informacji marketingowych odpowiednim osobom. Dzięki reklamie internetowej możesz skutecznie zwiększyć zasięg i znaleźć nowych klientów. Płatna reklama w wyszukiwarce Google za pomocą Google Ads polega przede wszystkim na wyświetlaniu reklam tekstowych i rozliczana jest za pomocą płatności za kliknięcie. Natomiast bezpłatna reklama w wyszukiwarce Google jest możliwa za pomocą pozycjonowania strony internetowej. Ma to za cel wyświetlenie strony na jak najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Do nowych form reklamy internetowej zalicza się reklamę produktową, która skierowana jest w głównej mierze do właścicieli sklepów internetowych. Produkty, które są promowane, wyświetlają się użytkownikom na samej górze wyszukiwarki w formie porównywarki cen.