Środowisko kobiet, a sprzątanie biur w Warszawie

2020-07-26

Nigdy nie musiałam się zastanawiać, czy jako kobieta jestem lepiej, czy też gorzej traktowana. Wydawało mi się, że płeć w ogóle nie stanowiła żadnej przeszkody.


Sprzątanie biur Warszawa http://uslugi-sprzatanie.pl/sprzatanie-biur-warszawa/, a kobiety

Aktualne dyskusje na temat tego, że kobiety są inaczej traktowane, że są tak duże różnice w traktowaniu ich i mężczyzn, trochę mnie zaskoczyły. Dopiero gdy się zagłębiłam w temat, to zrozumiałam, iż tak rzeczywiście jest. Przedtem to zjawisko wydawało mi się tak naturalne, że go nie zauważałam. Wiele dało także zdecydowanie się na sprzątanie biur w Warszawie.


Kiedy rozpoczęłam pracę w finansach, nie dość, że byłam najmłodsza, to jeszcze byłam kobietą. Musiałam się nauczyć języka obcego i sposobu komunikacji w tym środowisku. Do dziś pamiętam bardzo ważną radę nadzorczą w Austrii. Wchodzę, jestem tam pierwszy raz, a w sali siedzi ze trzydzieści osób w ciemnych garniturach, sami mężczyźni, no i średnia wieku też daleka od mojego koło pięćdziesiątki w nakierowaniu na sprzątanie biur na terenie miasta Warszawy.


Nie wiedzieli, co się dzieje i co mają ze mną zrobić. Czy w ogóle się do mnie odzywać? Dzięki mojej otwartości i dzięki wynikom, jakie osiągałam w pracy, ta bariera została bardzo szybko przełamana. Oni sami potem przyznali, że początkowo mieli problem z osobą spoza środowiska, kobietą, dużo młodszą i z mniejszym doświadczeniem. Szukali instrukcji obsługi takiej osoby.


Poza tym zawsze miałam wspierających szefów. Bardzo dużo pracowałam z cudzoziemcami, którzy mieli ogromną wiedzę i doświadczenie i bardzo chętnie się tym dzielili. Nie było współzawodnictwa, nieprzejrzystej współpracy; wszystko było zorganizowane naprawdę tak, jak być powinno. Miałam kiedyś szefową, która była osobą niezwykle wymagającą i ocenianą jako trudna. Ja myślę, że ona nie była trudna - ona po prostu starała się postawić na swoim i być wszędzie słyszaną. Wiele zyskuje się także stawiając na sprzątanie biur w Warszawie.


Chyba sama zmagała się z problem przebicia się w męskim świecie, o którym niektóre kobiety mówią. To było niezwykle trudne doświadczenie, ale po wielu latach nadal mamy kontakt. Ona także zrobiła niesamowitą światową karierę. To taki pozytywny przykład współpracy z kobietą, bo panuje przekonanie, że z kobietami dużo gorzej się współpracuje.