Zajęcia z terapii sensorycznej. Na czym polegają?

2020-09-06

Najczęściej takie zajęcia trwają do 60 minut. Polegają na zabawie z dzieckiem. Rodzice mogą uczestniczyć w tych zajęciach i następnie wykonywać te same czynności oraz bawić się w ten sam sposób z dzieckiem w domu. Otóż, integracja sensoryczna warszawa http://www.trampolina-dzieci.pl/oferta/integracja-sensoryczna/ jest wskazana dla dzieci, u których pojawił się problem z prawidłowym rozwojem już we wczesnym etapie życia. Nie można tej kwestii lekceważyć.Kiedy należy stosować terapię sensoryczną?


Wtedy, kiedy u dziecka pojawią się zaburzenia związane z integracją sensoryczną u naszego dziecka. Pod pojęciem integracji sensorycznej rozumiemy pewien proces, który zachodzi u dziecka w układzie nerwowym oraz polega na właściwym odbiorze różnych bodźców. Bodźce te docierają do dziecka za pośrednictwem różnych zmysłów. Należą do nich wrażenia wzrokowe, dotykowe oraz słuchowe.Dla kogo przeznaczona jest terapia sensoryczna?


Na pewno jest wskazana dla dzieci, które są w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Dzieci mają wtedy problem w poprawną interpretacją bodźców zmysłowych oraz nie reagują odpowiednio na nie. Jest to kluczowa sprawa.